Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
GÜLSÜM  ÜSTÜN
İNSAN HAKLARI BİRİM BAŞKANI

GÜLSÜM ÜSTÜN

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi doğumlu.

Aldığı ödüller: Ahilik haftası en iyi kadın girişimci ödülü (2014)

Kadın girişimci ödülleri, ihb ihracata yön veren kadınlar plaketi ve pek çok yöresel ürün üreten firmalar arasında kadın girişimci olarak yer aldı.

Bağlı olduğu dernekler: Ayvacık Yerel Eylem Derneği, Kadın Girişimciler Derneği

 

Okuduğu Okullar : VUZF  Higher School of Insurance and Finance  Sofia -Ekonomi ve Finans Yönetimi (İngilizce)

Özgeçmiş: 

Liseyi bitirdikten sonra ailevi nedenlerden dolayı eğitim hayatına ara vermek zorunda kaldı.2005 Tarihinde Özel Anadolu hastanelerine bağlı Anadolu diyaliz merkezinde halkla ilişkiler müdürü olarak 6 yıl görev yaptı. Mevcut sektörde potansiyelinin üzerine çıkmakta zorlandığı için 2011 tarihinde görevinden istifa etti.  2011 tarihinde ilk etapta evde ürettiği salçaların İstanbul da pazarını oluşturup satışını gerçekleştirdi. Çok kısa sürede kendi öz sermayesini oluşturup firmasını kurdu.  

Bir kadın düşler, bir dünya değişir diyerek  60  Metrekarelik  alanda 2 kişi başladığı yolculuğunu  bugün toplamda 2 ayrı tesisle Ezine ilçesinde süt reçeli üretimi yaptığı butik mandıra işletmesi ve Ayvacık ilçesi Tuzla Köyü’nde yöresel reçeller ve sos,salça,tarhana ve benzeri ürünlerin üretimi devam eden fabrika bulunmaktadır. Çalışanlarının % 90 ı kadınlardan oluşmaktadır. Sağlıklı beslenmenin bu kadar zor hale geldiği günümüzde tüm ürünlerinde  önce insan diyerek doğal ve sağlıklı ürün üretiminden hiç bir şekilde taviz vermemek firmalarının  ana ilkesi. Kuruluşundan  itibaren Türk gıda sanayisine ve tüketicilerimize daha iyi nasıl hizmet verebiliriz anlayışı ile çalışmaya devam ediyor. Uzman kadrosuyla  gelişen teknolojiye ayak uydurmak , üretim kalitesini arttırmak, yeni ürünler üretebilmek adına ar-ge çalışmalarını  son hızıyla devam ettirmektedir. Türkiye de  süt reçelini sektörde ilk olarak üretip bu üründe yeni bir sektör açan firma olmanın gururunu yaşadı. Ulusal basında ürünlerinin ve Ayvacık bölgesinin tanıtımını yapabilme fırsatı buldu. Ürünleri  şu anda ülkemizin pek çok  ilinde  bir çok önde gelen firmanın raflarında yer almaktadır. İhracat noktasında ciddi atılımları oldu. 2018 den itibaren  bir çok ülkeye ihracat yapıp hem istihdamı arttırmaya hemde ülke ekonomisine katkıda bulunmaya çalışıyor.

 Kendi bünyemizde çalışan bazı kadın arkadaşlarımızı teşvik edip kendi işlerini kurabilmeleri için mücadele etti. Bu mücadelesini daha büyük çapta yapıp kadın girişimcelerin sermayeleri olmasa dahi güzel ülkemizin kaynaklarından faydalanıp sonraki aşamada devlet  teşviklerinden yararlanıp çok güzel yerlere gelebileceğini, cesaretin sermayeden daha büyük bir değer olduğunu  farklı platformlarda bir  çok kadınımıza telkin etmek istediğini belirtmektedir.Hayali bölgesinin çok ciddi oranda  istihdam sağlayıp, ürünlerinin dünyanın dört bir tarafına gönderilip bir dünya markası haline getirmek. Kadınlarımızın basitleştirilmelerine , sindirilmelerine çok çalışarak baş kaldırmaları için büyük sosyal projeler üretmek ve onları eğitim başta olmak üzere her alanda destelemek istiyor.

SİYASİ ALAN

27.12.2017 -02/2021 tarihleri arası Çanakkale Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini  yaptı.

Ana kademe İnsan Hakları birim başkanı olarak devam etmekte.

 

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.