• ×

  Bülent Turan

  Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi aldı.

  Lise ve üniversite yıllarında birçok sivil toplum kuruluşlarında ve öğrenci organizasyonlarında görev aldı.

  Kurucusu ve sahibi olduğu Turan Hukuk Bürosu’nun yöneticiliğini yaptı. Hukukçular Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yaptı.

  AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinin ardından iki dönem AK Parti İstanbul Teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

  24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili, 25. 26. ve 27.Dönem AK Parti Çanakkale Milletvekili olarak seçildi.

  24. Dönem TBMM Adalet Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.

  26. Dönem’ de AK Parti Grup Başkanvekili seçilen Turan, 27.Dönemde de görevine devam etmektedir.

  Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde kendi objektifine yansıyan fotoğrafları ve bu fotoğrafların hikâyelerini "Bir Mola" adını verdiği bir foto-kitapta derledi.

  İngilizce bilen Turan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Jülide İskenderoğlu

  1974 yılında Balıkesir'de doğan Jülide İskenderoğlu ilk ve orta öğretimimi doğduğu kentte tamamladıktan sonra 1994 yılında Çanakkale'de 18 Mart Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği bölümünden mezun oldu. 

  2003 yılında Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev alan İskenderoğlu, daha sonra sırasıyla; 2006 yılında Ak Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, 2009 yılında Ak Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

  Çeşitli STK larda faaliyetlerde bulunan Jülide İskenderoğlu, 2010 yılında 12 Eylül referandumundan hemen önce Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı olarak atanmasını takiben yapılan kongrede seçilerek İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevine devam etti. 

  Görev süresi boyunca merkez ilçelerine ait çeşitli köy okullarında iyileştirme ve malzeme ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yaptı. Önde gelen yazar ve düşünürlerinin katıldığı panel ve toplantılar düzenledi. 

  TOGEMDER işbirliği ile Çanakkale'ye 1 adet Anaokulu kazandırdı.

  Görevini devrederken üye sayısını @0 arttırmayı başarmış olan İskenderoğlu, çeşitli zamanlarda kan bağışı kampanyası, ihtiyaç sahipleri için tekerlekli sandalye kampanyası, organ bağışı kampanyaları gerçekleştirerek sosyal sorumluluk projelerine imza attı.

  İskenderoğlu, AK AKADEMİ ile birlikte, Kadınlar İçin Etkili İletişim, Beden Dili Kullanımı ve Diksiyon Dersleri, Kadın Hakları, Çocuk Yetişimi, Kadın Sağlığı, Obeziteyle Mücadele, Aile Hukuku, Sandık Başı Eğitimleri gibi eğitimlerde yer aldı.

  25. Dönem ve 26. Dönem Ak Parti Çanakkale 3. sıra milletvekili adayı oldu.

  Jülide İskenderoğlu evli ve 1 çocuk annesidir.