• ×

  Bülent TURAN

  İlköğrenimini Lapseki 25 Eylül İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yatılı olarak tamamladı.

  Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi aldı.

  Lise ve üniversite yıllarında birçok sivil toplum kuruluşunda ve öğrenci organizasyonunda görevler aldı.

  Kurucusu ve sahibi olduğu Turan Hukuk Bürosu’nun yöneticiliğini yaptı. Hukukçular Derneği’nde Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. Birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yaptı.

  AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinin ardından iki dönem AK Parti İstanbul Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

  24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili, 25. ve 26.Dönem AK Parti Çanakkale Milletvekili olarak seçildi.

  24. Dönem TBMM Adalet Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.

  Turan; 26. Dönem’de AK Parti Grup Başkanvekili seçilmiştir.

  Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde kendi objektifine yansıyan fotoğrafları ve bu fotoğrafların hikâyelerini "Bir Mola" adını verdiği bir foto-kitapta derledi.

  İyi düzeyde İngilizce bilen Turan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  Ayhan Gider

  10 Haziran 1969'da Çanakkale Sinekçi köyünde doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Mediha'dır.

  Ziraat Mühendisi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünü bitirdi.Tarım ve Köyişleri Bakanlığında Teknik Elemanlık, İlçe Müdürlüğü ve İl Müdürlüğü, Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu.Gider, evli ve 2 çocuk babasıdır.​