• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  SADULLAH EMRE KOÇ

  1965 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta, lise öğrenimini İstanbul’da Özel Işık Lisesinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine 9 Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümünde devam etmiştir. Çok sayıda STK ve derneklerde kuruculuk, yöneticilik görevlerini yürütmüştür. Eğitim gönüllüleri derneği kurucu başkanlığını ve 2. Dönem başkanlığını yapmıştır. Madencilik, enerji alt yapı sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır. İleri seviye İngilizce bilmektedir. 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  MURAT YAHYA SEZGİN

  1976 İstanbul doğumludur. İlköğrenimini Ezine İlçesi Gazi İlkokulu’nda tamamladı. Orta ve Lise öğrenimini İstanbul Beylerbeyi Hacı Sabancı Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi (ÇÖMÜ) İnşaat Bölümünden mezun oldu. 1999-2001 yılları arasında İstanbul Çengelköy’de daha önceden değişik kademelerinde görev yaptığı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 2003-2005 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çanakkale İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2011 – 2014 yılları arasında MHP Çanakkale İl Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2014 Yılında Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi parti politikalarını doğru bulmadığı için partisinden istifa etti. AK Partiye üye oldu. Halen AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Kendine ait Mimarlık-Mühendislik hizmeti veren firmasında da proje işleri ile meşgul olmaktadır. Evli olan SEZGİN, bir erkek, bir kız iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  MURAT EFE

  1964 Bartın doğumludur. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Askerlik görevini müteakip önce Ankara’da başladı. Meslek hayatına 1993 yılından itibaren Çanakkale’de serbest avukatlık yaparak devam ediyor. Ayrıca Adalet Bakanlığı Arabulucular siline kayıtlı arabulucudur. 1996-2002 yılları arasına Çanakkale Barosu Yönetim kurulu üyeliğinden sonra 2002 yılında Çanakkale Baro Başkanlığı’na seçildi. 2004 yılında Çanakkale Belediye Başkanlığı seçimleri sebebi ile 2003 Aralık ayında bu görevinden istifa ederek Akparti’ye katıldı. 2004 ve 2009 yıllarında AKPARTİ Çanakkale İl Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katıldı. 2006- 2009 yılları arasında İl Yönetim Kurulu üyeliği ve Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu İl Başkan yardımcılığı, 2009-2012 yılları arasında Siyasi ve Hukuk İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Ayrıca; 2008 yılında Çanakkale İlinde ilk kez gerçekleşen AK Parti Siyaset Akademisi İl koordinatörlüğü, 2011 yılında yapılan Milletvekilliği Genel Seçiminde ise İl Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) Başkanlığı görevlerini yerine getirdi. 07.06.2015 tarihinde yapılan Genel seçimlerde Çanakkale Milletvekili aday adayı olarak başvuruda bulundu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  MURAT TEK

  06.04.1977 İstanbul doğumludur. 1981 yılında babasının mesleğinden dolayı Çanakkale İline geldi. İlkokul, Ortaokul ve Ticaret Lisesi eğitimini de Çanakkale'de tamamladı. Vatani görevini yapmak üzere askere gitti. 1997 tarihinde askerlik görevini yaptıktan sonra, Çanakkale'de Özüm Zafer Optik Mağazası’nda 1999 tarihinden bugüne kadar mağaza müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  SEYFİ BULUT

  01 /06 /1973 Bayramiç Karaköy Köyü doğumludur. İlkokulu köyde, Ortaokul ve Lise eğitimini Bayramiç İlçesinde tamamladı. 1999-2009 yılları arasında İstanbul'da ticaret ile uğraştı. 2014 Yılında AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı, bu görev süresi içerisinde Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti. Aktif olarak Çanakkale İnsani Yardım Derneği Kurucu Üyeliği, Ensar Vakfı Çanakkale Şubesi Kurucu Üyeliği ve aynı zamanda Şube Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Ensar kitap Kırtasiye'de Koordinatörlük yapmakta olan Seyfi BULUT, Evli iki kız çocuk babası olup, aynı zamanda ÇOMÜ Meslek Yüksek Okulu'nda eğitimine devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  MESUDE KAYA

  1961 yılında Ayvacık-Ahmetçe Köyü’nde doğdu. Ortaöğrenimini Çanakkale de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni 1985 yılında bitirdi. Bir müddet İstanbul’da eczane mesul müdürlüğü yaptı. 1991 yılından bu yana Çanakkale Merkez İlçesi’nde serbest eczacı olarak çalışıyor. Siyaset hayatına HAS parti de başlayıp Kadın kolları başkanlığı yaptı. Daha sonra AK Parti de siyasi hayatına devam eden KAYA, Evli ve 3 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  TÜLAY ÖMERCİOĞLU

  Çanakkale doğumludur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu. Evli, bir çocuk annesidir. 1987 yılından bu yana Çanakkale Merkezde Serbest Avukat olarak çalışmaktadır. 1996 yılında DYP'sine girdi, İl Başkan Yardımcısı oldu.1999 yılında 3. Sıra- 2002 yılında 2. Sıra Milletvekili Adayı oldu. 2004 yılında Çanakkale Baro Yönetimine girdi. Çanakkale Merkezde Kadın Derneklerine Yardımcı olarak, kuruluşlarını sağladı. ELDER ve Türk Kadınlar Birliğinin kuruluşunu sağladı. Türk Kadınlar Birliği Yönetim Kadrosunda halen görev almaya devam etmektedir. Yeni Medeni Kanun çalışmalarında 2002 yılına kadar bizzat ELDER'le Kanun çalışmaları ve panelleri yaparak, Meclise gönderdi.2004 den sonra ve 6284 sayılı yasanın oluşumu için çalıştı. 2006 yılında Çanakkale Baro Başkanı olarak seçildi.2006- 2008/ 2008-2010/ 2010-2012 yıllarında Çanakkale Baro Başkanı olarak 3 dönem, 6 yıl seçilerek, görev yaptı. 2012 yılında başkaca arkadaşlarında hakkı olduğu düşüncesi ile seçime katılmadı. Türkiye Barolar Birliği Delegeliğine aday oldu. Seçildi. 2012 den bu yana Türkiye Barolar Birliği Delegesidir. 2014 yılında AK Partiye Üye olarak kaydını yaptıran ÖMERCİOĞLU. 2014 yerel seçimlerinde 2. Sıradan Ak Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. 2015 yılından bu yana Belediye Meclisinde Grup Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  GÜRSEL POLAT

  01.01.1960 yılında Erzurum İli Uzundere ilçesinde doğdu. İlköğretimini Uzundere İlçesinde tamamladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Değişik illerde Özel Sektörde Elektrik Altyapı İşleri yapmaya başlamıştır. 1983 - 1986 yılları arasında Anavatan Partisi Uzundere İlçe Teşkilatında çeşitli görevler yürütmüştür. 1995 yılında işleri dolayısıyla geldiği Çanakkale’de İkamet etmeye başlamıştır. 1995-2000 yılları arasında Anavatan Partisi Biga ilçe Teşkilatında siyaset hayatına devam etmiştir. 2005 yılında Ak Parti üyesi olmuştur. 2011 yılından itibaren Ak Parti İl Yönetiminde çeşitli görevler üstlenmiştir. Çanakkale ENSAR Vakfı Kurucu Üyeliği, Çanakkale Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulunda Görev yapmakta ve halen Ak Parti İl yönetiminde görevine devam etmektedir. İş hayatına; Aile Şirketi olan ve Elektrik Altyapı işleri yapan firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüterek devam etmektedir. Üç Çocuk babası olup Halen Çanakkale’de yaşamaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  LEVENT VURUCU

  14.03.1978 Çanakkale doğumludur. İlköğretimi 18 Mart İlkokulu’nda, Orta öğrenimini Merkez Ortaokulu’nda, Lise Eğitimini Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi’nde, Ön Lisans eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Meslek Yüksekokulu Elektrik Teknikerliği ile tamamlamış. 17.01.1998 yılından bu yana TEİAŞ 2. Bölge Müdürlüğüne bağlı Çanakkale İşletme Bakım Müdürlüğü’nde İşletme Trafo Bakım Ekip Şefi olarak çalışmaktadır. 4 yıldır Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Yöneticiliği ve halen TESİŞ Bursa Şubesi Çanakkale İşyeri Temsilciliği görevlerini yapmakta olan VURUCU, evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  GAMZE ÜNSAL

  Gamze ÜNSAL 1983 Çanakkale doğumludur. İktisat ve Hukuk fakültelerinde okumuştur. İtalya’da Ekonomi Yüksek Lisans Tezini tamamlamış, Mali Hukuk alanında doktora sürecindedir. Taş ocağı işletmeciliği ve hazır beton üretimi üzerine faaliyet gösteren aile şirketlerinde 2006'dan bu yana şirketin çeşitli kademelerinde çalışmış; şu anda Müdürler Kurulu Vekili olarak görev yapmakta, aynı zamanda mensubu olduğu Mali Müşavirlik mesleğini de aktif olarak icra etmektedir. Evlidir, Almanca, İtalyanca, İngilizce dillerini konuşabilmekte, lisanslı yüzücü ve sualtı dalgıcıdır. Ak Parti Çanakkale İl Yönetimine girmesi ile aynı anda Mali İdari İşler Birim Başkanlığı'na getirilmiştir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  COŞKUN MERİÇ

  COŞKUN MERİÇ 2008 yılında girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2012 yılında derece yaparak onur belgesi ile mezun oldu. 2012 yılında Çanakkale Barosu’nun eski Baro başkanlarından Av. Tülay ÖMERCİOĞLU’nun yanında başladığı staj eğitimini 2013 yılında başarı ile tamamlayıp 4 ay avukatlık yaptıktan sonra askerlik vazifesini yerine getirdi. Askerden döndükten sonra Çanakkale misyonuna ve vizyonuna uygun bir büro oluşturabilmek ve uzun yıllar hukuka ve hukukun üstünlüğüne hizmet edebilmek amacı ile kendime ait Avukatlık Bürosunu kurdu. Halen kurucusu olduğu Hukuk bürosu bünyesinde avukatlık mesleğini icra etmektedir. 31.03.2015 tarihli kongre ile Çanakkale İl Gençlik Kolları yönetimine girerek 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde İl Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı olarak görev aldı. İl Ana Kademe Yönetimin Kuruluna atanarak, İl AR-GE Başkanı olarak yürütme kurulunda görevlendirildi. Halen bu görevi icra etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  MELTEM TAŞ

  28.02.1991 tarihinde Çanakkale’de doğdu. Annesi ev hanımı, babası ise devlet memurudur. İlk, orta ve lise öğrenimini Çanakkale de tamamladıktan sonra, 2009 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2013 yılında mezun oldu. Avukatlık stajını Çanakkale Barosu'nda yaptı ve mesleğine yine Çanakkale Barosu'na bağlı olarak devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  ŞERAFETTİN UYANIK

  01.09.1980 Siirt, Kurtalan doğumludur. 1988-1993 ilköğretim Okulu, 1997-2000 Siirt Eğitim Araçları Donatım Merkezi Ortaöğretimi açıktan okudu. 1997-2000 Siirt Kurtalan Uluköy 3 yıl köy koruculuğu yaptı. Silahlı kuvvetlerde 2000-2001 askerlik sonrası 2002 de Çanakkale’ye yerleşip ailesi ile birlikte aile şirketini kurdu. 2010 da kendi firmasını kurup Yunus Emre İnşaat firması olarak 6 yıldır Müteahhitlik yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  ÖZKAN GÜLEN