• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  SADULLAH EMRE KOÇ

  1965 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta, lise öğrenimini İstanbul’da Özel Işık Lisesinde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine 9 Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümünde devam etmiştir. Çok sayıda STK ve derneklerde kuruculuk, yöneticilik görevlerini yürütmüştür. Eğitim gönüllüleri derneği kurucu başkanlığını ve 2. Dönem başkanlığını yapmıştır. Madencilik, enerji alt yapı sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapmaktadır. İleri seviye İngilizce bilmektedir. 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  ALİ RIZA TEKİN

  1952 yılında Biga İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Biga’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Meslek Yüksek Okulu Kooperatif İşletmesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Mezun oldu. Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamladı. Aynı üniversite tarafından “Ziraat alanında” fahri doktora unvanı verildi. Sümerbank Genel Müdürlüğü’ne bağlı İşletmelerde planlamacı ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği bünyesinde görev yaptı. Türk Sevk ve İdare derneğinin yönetici, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nün Muhasebe, çeşitli yönetim, planlama, idarecilik ve kooperatifçilik kurslarına katıldı. 2002-2004 tarihleri arasında Biga Sanayici ve İşadamları Derneği’nde Yönetim Kurulu üyeliği, 2000-2005 tarihleri arasında Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2000-2005 tarihleri arasında Biga Tüketici Hakları Hakem Heyeti’nde üyelik görevinde bulundu. 2004 -2014 yılları arasında İl Genel Meclis üyeliği ve çeşitli komisyon başkanlıkları yaptı. 4 Nisan 2011 - 30 Mart 2014 tarihleri arasında İl Genel Meclis Başkanlığı yaptı. 2005-2014 yılları arasında Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği üyeliği yaptı. 2004 – 2014 yıllarında Vilayetler Hizmet Birliği Meclis üyeliği ve Vilayetler Hizmet Birliği Plan, Bütçe ve Hesapları incelme Komisyonu Üyeliği yaptı. GESTAŞ Deniz Ulaşım Turizm Ticaret Anonim Şirketinde ve Güney Marmara Kalkınma Ajansında Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Çanakkale’den 3.sıra Milletvekili adayı oldu. Ak Parti Çanakkale İl Kurucusu ve Kurucu İl Yönetiminde Teşkilat Başkanlığı yaptı. Halen Ak Parti İl Yönetiminde Teşkilat Başkanı olarak görev yapmakta olan Ali Rıza TEKİN, evli ve dört çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  NAMIK ERGİN

  1982 Çanakkale doğumludur. 1999 Biga İmam Hatip Lisesi, 2005 Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2007 yılından bu yana Çanakkale Merkez’de Çanakkale Barosuna bağlı olarak serbest Avukatlık yapmaktadır. Hukukçular Derneği üyesidir. 2007-1012 yılları arasında AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuk işleri Birim Başkanlığı, 2012-1014 yılları arasında AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı Ana Kademe Siyasi ve Hukuk İşleri Birim Bakanlığı, 2015-2016 yılları arasında AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Seçim İşleri Başkanlığı görevlerini yürüten ERGİN, Evli ve 1 çocuk babasıdır. Orta seviyede İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  MURAT TEK

  06.04.1977 İstanbul doğumludur. 1981 yılında babasının mesleğinden dolayı Çanakkale İline geldi. İlkokul, Ortaokul ve Ticaret Lisesi eğitimini de Çanakkale'de tamamladı. Vatani görevini yapmak üzere askere gitti. 1997 tarihinde askerlik görevini yaptıktan sonra, Çanakkale'de Özüm Zafer Optik Mağazası’nda 1999 tarihinden bugüne kadar mağaza müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  ADEM YILMAZ

  1980 Erzurum doğumludur. İlk ve orta öğrenimi Erzurum, lise eğitimini Bayburt öğretmen lisesinde tamamladı. 1999 senesinde girdiği Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tarih Öğretmenliği bölümden üstün başarıyla mezun oldu ve tezsiz yüksek lisans yaptı. 2011 yılında girdiği AK PARTİ nin her kademesinde görev alan YILMAZ; 2014 yılından bu yana İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  MURAT YAHYA SEZGİN

  1976 İstanbul doğumludur. İlköğrenimini Ezine İlçesi Gazi İlkokulu’nda tamamladı. Orta ve Lise öğrenimini İstanbul Beylerbeyi Hacı Sabancı Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi (ÇÖMÜ) İnşaat Bölümünden mezun oldu. 1999-2001 yılları arasında İstanbul Çengelköy’de daha önceden değişik kademelerinde görev yaptığı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 2003-2005 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çanakkale İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2011 – 2014 yılları arasında MHP Çanakkale İl Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2014 Yılında Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi parti politikalarını doğru bulmadığı için partisinden istifa etti. AK Partiye üye oldu. Halen AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Kendine ait Mimarlık-Mühendislik hizmeti veren firmasında da proje işleri ile meşgul olmaktadır. Evli olan SEZGİN, bir erkek, bir kız iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  TÜLAY ÖMERCİOĞLU

  Çanakkale doğumludur, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu. Evli, bir çocuk annesidir. 1987 yılından bu yana Çanakkale Merkezde Serbest Avukat olarak çalışmaktadır. 1996 yılında DYP'sine girdi, İl Başkan Yardımcısı oldu.1999 yılında 3. Sıra- 2002 yılında 2. Sıra Milletvekili Adayı oldu. 2004 yılında Çanakkale Baro Yönetimine girdi. Çanakkale Merkezde Kadın Derneklerine Yardımcı olarak, kuruluşlarını sağladı. ELDER ve Türk Kadınlar Birliğinin kuruluşunu sağladı. Türk Kadınlar Birliği Yönetim Kadrosunda halen görev almaya devam etmektedir. Yeni Medeni Kanun çalışmalarında 2002 yılına kadar bizzat ELDER'le Kanun çalışmaları ve panelleri yaparak, Meclise gönderdi.2004 den sonra ve 6284 sayılı yasanın oluşumu için çalıştı. 2006 yılında Çanakkale Baro Başkanı olarak seçildi.2006- 2008/ 2008-2010/ 2010-2012 yıllarında Çanakkale Baro Başkanı olarak 3 dönem, 6 yıl seçilerek, görev yaptı. 2012 yılında başkaca arkadaşlarında hakkı olduğu düşüncesi ile seçime katılmadı. Türkiye Barolar Birliği Delegeliğine aday oldu. Seçildi. 2012 den bu yana Türkiye Barolar Birliği Delegesidir. 2014 yılında AK Partiye Üye olarak kaydını yaptıran ÖMERCİOĞLU. 2014 yerel seçimlerinde 2. Sıradan Ak Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi. 2015 yılından bu yana Belediye Meclisinde Grup Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  MURAT SARUHAN

  20.09.1981 Çanakkale İli, Biga İlçesi doğumludur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Biga’da tamamladı. Daha sonra 1 Yıl Dil Okulu, 2 Yıl Üniversite okumak üzere İngiltere’ye gitti. Sonrasında İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden okurken eş zamanlı olarak devam ettiği Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nü de tamamlayarak 2 üniversiteden de mezun oldu. MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanlığında; Otomotiv, Yedek Parça Birim Başkanı olarak görev almaktadır. 2014 yılında gerçekleştirilen AK Parti 5. Olağan Kongresinde İl Yönetim Kuruluna girerek, Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş, 2016 Yılında da Kendisine tevdi edilen aynı görevi yürütmeye devam etmektedir. Çok iyi derecede İngilizce, Orta derecede İtalyanca konuşabilen SARUHAN, Otomotiv, İnşaat, Sigorta ve Taşımacılık işlerini bünyesinde barındıran SARUHAN OTOMATİV A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  TİMUR AY

  1967 Çanakkale doğumludur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Çanakkale’de tamamladı. Trakya Üniversitesi Çanakkale Meslek Yüksek Okulu İşletme Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu. 1992 yılından bu yana Çarşı Caddesi’nde kuyumculuk mesleğini icra etmektedir. Çanakkale’de uzun yıllardır STK’ larda görev almaktadır. Çanakkale Kuyumcular Derneği ve Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği kurucu üyeliğinde bulunmaktadır. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında 2005-2009 ve 2009-2013 dönemlerinde meclis üyeliği görevinde bulundu. Son dönemin de (2009-2013) Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Yönetim Kurulu Sayman üyeliğinde çalıştı. Aynı zamanda Çanakkale Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti görevini sürdürmektedir. Evli olan Timur AY, 21 yaşında bir kız, 15 yaşında bir erkek çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  GAMZE ÜNSAL

  Gamze ÜNSAL 1983 Çanakkale doğumludur. İktisat ve Hukuk fakültelerinde okumuştur. İtalya’da Ekonomi Yüksek Lisans Tezini tamamlamış, Mali Hukuk alanında doktora sürecindedir. Taş ocağı işletmeciliği ve hazır beton üretimi üzerine faaliyet gösteren aile şirketlerinde 2006'dan bu yana şirketin çeşitli kademelerinde çalışmış; şu anda Müdürler Kurulu Vekili olarak görev yapmakta, aynı zamanda mensubu olduğu Mali Müşavirlik mesleğini de aktif olarak icra etmektedir. Evlidir, Almanca, İtalyanca, İngilizce dillerini konuşabilmekte, lisanslı yüzücü ve sualtı dalgıcıdır. Ak Parti Çanakkale İl Yönetimine girmesi ile aynı anda Mali İdari İşler Birim Başkanlığı'na getirilmiştir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  COŞKUN MERİÇ

  COŞKUN MERİÇ 2008 yılında girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2012 yılında derece yaparak onur belgesi ile mezun oldu. 2012 yılında Çanakkale Barosu’nun eski Baro başkanlarından Av. Tülay ÖMERCİOĞLU’nun yanında başladığı staj eğitimini 2013 yılında başarı ile tamamlayıp 4 ay avukatlık yaptıktan sonra askerlik vazifesini yerine getirdi. Askerden döndükten sonra Çanakkale misyonuna ve vizyonuna uygun bir büro oluşturabilmek ve uzun yıllar hukuka ve hukukun üstünlüğüne hizmet edebilmek amacı ile kendime ait Avukatlık Bürosunu kurdu. Halen kurucusu olduğu Hukuk bürosu bünyesinde avukatlık mesleğini icra etmektedir. 31.03.2015 tarihli kongre ile Çanakkale İl Gençlik Kolları yönetimine girerek 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde İl Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı olarak görev aldı. İl Ana Kademe Yönetimin Kuruluna atanarak, İl AR-GE Başkanı olarak yürütme kurulunda görevlendirildi. Halen bu görevi icra etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  MELTEM TAŞ

  28.02.1991 tarihinde Çanakkale’de doğdu. Annesi ev hanımı, babası ise devlet memurudur. İlk, orta ve lise öğrenimini Çanakkale de tamamladıktan sonra, 2009 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2013 yılında mezun oldu. Avukatlık stajını Çanakkale Barosu'nda yaptı ve mesleğine yine Çanakkale Barosu'na bağlı olarak devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  ŞERAFETTİN UYANIK

  01.09.1980 Siirt, Kurtalan doğumludur. 1988-1993 ilköğretim Okulu, 1997-2000 Siirt Eğitim Araçları Donatım Merkezi Ortaöğretimi açıktan okudu. 1997-2000 Siirt Kurtalan Uluköy 3 yıl köy koruculuğu yaptı. Silahlı kuvvetlerde 2000-2001 askerlik sonrası 2002 de Çanakkale’ye yerleşip ailesi ile birlikte aile şirketini kurdu. 2010 da kendi firmasını kurup Yunus Emre İnşaat firması olarak 6 yıldır Müteahhitlik yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  NAİM MAKAS

  1988 Çanakkale doğumludur. Çanakkale'de ilk ve orta öğrenimini, İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Sahibi olduğu müteahhitlik, mühendislik ve mimarlık hizmetleri veren şirketinde yöneticilik yapmaktadır. 2015 yılında Ak Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Çevre, Şehircilik ve Kültür Birim Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2016 yılı itibariyle Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığı Ana Kademe Çevre, Şehircilik ve Kültür Birim Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evlidir ve orta seviyede İngilizce bilmektedir.