• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  AYHAN ÇETİN

  "1956 Eceabat-Bigalı Köyünde doğdu.1978 yılında eğitim enstitüsünden mezun oldu. Öğretmenlik görevine Giresun ilinde başladı. Erzincan kısa dönem askerlik görevi, Kahramanmaraş, Ankara, Bursa illerinde öğretmenlik ve okul müdürlükleri görevi yaptı. 1996 yılında 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. İlimizde Eceabat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Merkez Ortaokulu(ilköğretim)Müdürlüğü görevinde bulunurken 2004 yılında emekli oldu. 2004 yılından buyana ailesine ait, Özel Ayyıldız M.T.S.K.İnş. San.Tic. Ltd. Şirketinin, şirket ve sürücü kursu müdürlüğünü yapmaktadır. Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır. Eşi ev hanımıdır. Büyük oğlu,Truva Yapı Denetim Şirketi’nin müdürlüğünü yapmaktadır(5 yıllık inşaat mühendisidir).Aynı zamanda partimiz gençlik kolları yerel yönetimler başkanıdır. Küçük oğlu halen eğitimine devam etmektedir. Sosyal Faaliyetlerim:2000 yılında Türk Eğitimsen Sendika üyesi iken 2004 yılında emekli oldu. -2007 yılında Sürücü Kursları Çanakkale Derneği Kuruculuğu, -2010 yılında Bursa Sürücü Kursları Derneği Üyeliği, -2010 yılında Sürücü Kursları Ankara Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, -2012 yılında Ege Bölgesi Sürücü Kursları Derneği Üyeliği, -2012 yılı Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, -Halen, Ç.T.S.O.20 No’lu Komite Üyeliği,aynı zamanda,Ç.T.S.O. meclis üyesidir, -Halen Çanakkale Yeşilay Derneği İl Temsilciliği görevini sürdürmektedir. Siyasete faal olarak, 2012 Yılında AK Parti Çanakkale İl Başkanlığının 4. Olağan Kongresi ile başlamıştır. Yerel seçimlerde Ezine İlçe Sorumlusu olarak görevlendirilmiştir. 2014 Yılında Yapılan 5. Olağan Kongre ile yönetime tekrar seçilmiş olan ÇETİN, Yerel yönetimler Başkanlığı görevini yürütmüştür. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde SKM Başkanlığı görevini ifa etmiştir. 2018 Yılında gerçekleştirilen 6. Olağan İl Kongresi sonrası partimiz adına çalışmalarına Yerel Yönetimler Başkanı olarak devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  NAMIK ERGİN

  1982 Çanakkale doğumludur. 1999 Biga İmam Hatip Lisesi, 2005 Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2007 yılından bu yana Çanakkale Merkez’de Çanakkale Barosuna bağlı olarak serbest Avukatlık yapmaktadır. Hukukçular Derneği üyesidir. 2007-1012 yılları arasında AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuk işleri Birim Başkanlığı, 2012-1014 yılları arasında AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı Ana Kademe Siyasi ve Hukuk İşleri Birim Bakanlığı, 2015-2016 yılları arasında AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Seçim İşleri Başkanlığı, 2016-2018 Yılları arasında İl Seçim İşleri Başkanlığı görevlerini yürüten ERGİN, aynı zamanda Artı Hukuk Bürosu'nun sahibi olup, Evli ve 1 çocuk babasıdır. Orta seviyede İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  KAAN TONKA

  10.08.1977 Tarihinde Çanakkale'de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Çanakkale'de tamamlayan Tonka, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunudur. Halen Çanakkale Merkez'de serbest avukat olarak çalışmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  MEHMET KOLÇAK

  1974 Erzurum İli İspir İlçesi doğumludur. Baba mesleği dolayısıyla Çanakkale'ye yerleşmiştir. İlk, Orta ve Lise eğitimini Çanakkale'de tamamlamıştır. Halen Çanakkal'de ticaret hayatına devam eden KOLÇAK, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  SAİME AYDOĞAN

  SAİME AYDOĞAN 1982 Yılında Sivas, Yıldızeli doğumludur. Çanakkale İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. Kuruluşundan bugüne; Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, İl Kadın Kollarında Başkan yardımcılığı, İl Ana Kademe Yönetim Kurulunda Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve İl Sekreterliği görevlerini yürütmüştür. 09 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilen 4. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi ile 2018 Yılına kadar İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmıştır. 2018 Yılında gerçekleştirilen 6. Olağan İl Kongresi ile İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen AYDOĞAN, Ticaret hayatını Çanakkale’de Açık Hava Reklamcılığı ile ilgili olan aile şirketinde faaliyet yaparak sürdürmektedir. Evli iki çocuk annesi olan AYDOĞAN; Çanakkale Bir Dokunuş Bin Düş Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak ta sosyal alanda hizmet vermeye devam etmektedir

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  ÖMER FARUK GÖKTÜRK

  1961-1971 Yılları arasında ABD'de ikamet etti. 1971-1974 Yılları arasında Cezayir'de ikamet,1974-1978 Yılları arasında İstanbul'da ikamet ederek Galatasaray Lisesinde eğitime başladı.1978'de ABD'ye giderek liseyi orada tamamladı ve U.A.B'de Makina Mühendisliği okudum. 1987'de Türkiye'ye dönerek 1992 yılına kadar Çanakkale Seramik Grubuna bağlı Kaleporselen'de Diş Ticaret Müdürlüğü görevini yürüttü. 1992'den 1997' yılına kadar İzmir merkezli Metesan firmasında Genel Müdürlük yaptı. 1997'den bu yana serbest olarak çalışıyor. CEMTA Mühendislik ve Dış Ticaret Ltd. firması ünvanı altında birçok ülkeye elektrik malzemeleri ihraç etmektedir; bunun dışında YEG İnşaat ünvanı altında Gelibolu'da konut inşaatı yapmakta olan GÖKTÜRK, İnglizce, Fransızca ve Arapça' çok iyi derecede bilmektedir. (Konuşma, okuma ve yazışma). Evli ve 5 Çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  MEHMET KUTLU

  1979 yılında Çanakkale' de doğdu. İlköğretimi Çanakkale 18 Mart İlkokulu, orta öğretimi Çanakkale İmam Hatip Lisesi, lise öğrenimini Çanakkale İbrahim Bodur Lisesinde tamamladı.Balıkesir Dursunbey MYO' nda inşaat bölümünü bitirdikten sonra Yakın Doğu Üniversitesinde Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Askerliğini 2008 yılında Hatay-İskenderunda yaptı. Daha sonra Çanakkale' ye dönüp inşaat sektöründe faailiyet gösteren aile şirketinde çalışmaya başladı. Evli olan KUTLU, 3 ve 6 yaşında iki kız çocuğu babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  GÜRSEL POLAT

  01.01.1960 yılında Erzurum İli Uzundere ilçesinde doğdu. İlköğretimini Uzundere İlçesinde tamamladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Değişik illerde Özel Sektörde Elektrik Altyapı İşleri yapmaya başlamıştır. 1983 - 1986 yılları arasında Anavatan Partisi Uzundere İlçe Teşkilatında çeşitli görevler yürütmüştür. 1995 yılında işleri dolayısıyla geldiği Çanakkale’de İkamet etmeye başlamıştır. 1995-2000 yılları arasında Anavatan Partisi Biga ilçe Teşkilatında siyaset hayatına devam etmiştir. 2005 yılında Ak Parti üyesi olmuştur. 2011 yılından itibaren Ak Parti İl Yönetiminde çeşitli görevler üstlenmiştir. Çanakkale ENSAR Vakfı Kurucu Üyeliği, Çanakkale Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulunda Görev yapmakta ve halen Ak Parti İl yönetiminde görevine devam etmektedir. İş hayatına; Aile Şirketi olan ve Elektrik Altyapı işleri yapan firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüterek devam etmektedir. Üç Çocuk babası olup Halen Çanakkale’de yaşamaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  SEYFİ BULUT

  01 /06 /1973 Bayramiç Karaköy Köyü doğumludur. İlkokulu köyde, Ortaokul ve Lise eğitimini Bayramiç İlçesinde tamamladı. 1999-2009 yılları arasında İstanbul'da ticaret ile uğraştı. 2014 ve 2016 Yılında AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı, bu görev süresi içerisinde Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti. Aktif olarak Çanakkale İnsani Yardım Derneği Kurucu Üyeliği, Ensar Vakfı Çanakkale Şubesi Kurucu Üyeliği ve aynı zamanda Şube Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Ensar kitap Kırtasiye'de Koordinatörlük yapmakta olan Seyfi BULUT, Evli iki kız çocuk babası olup, aynı zamanda ÇOMÜ Meslek Yüksek Okulu'nda eğitimine devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  EMRE ÜNER ONGU

  10.10.1977 Tarihinde Ezine İlçesine Bağlı Geyikli Beldedi'nde dünyaya geldi. 1999 Yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2000 Yılından bu yana avukatlık yapan Emre Üner ONGU. Evli ve 1 erkek çocuk annesidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  ALİ KOÇAK

  1965 Yılında Karaman ili, Ermenek ilçesine bağlı Ardıçkaya Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. 1976 yılında Devlet parasız yatılı sınavını kazanarak Konya-Ereğli, İvriz öğretmen lisesine kaydoldu. 1982 yılında bu okuldan mezun olarak, Dokuz Eylül Üniversitesi Maden mühendisliği bölümüne kaydoldu. 1986 yılında bu okuldan mezun oldu. Kendi ilçesinde özel bir şirkette işe başladı. 1987-1988 yıllarında askerliğini kısa dönem er olarak Ankara’da yaptı. Askerlik dönüşü ilçesinde 1999 yılına kadar özel şirketlerde maden mühendisi olarak çalıştı. Aynı zamanda nakliyecilik ve kömür ticareti yaptı. 2000 yılı başında Çanakkale Çan ilçesinde kendi ilçesinden bir ekiple beraber şirket kurarak çalışan bir Yeraltı kömür işletmesini devraldı. Halen aynı işletmede faaliyetlerini sürdürmektedir. 1989 Yılından itibaren Ermenek’te birkaç arkadaşı ile beraber öğrenci evleri, öğrenci yurtları, yerel radyo ve yerel gazete faaliyetlerini gerçekleştirdi. 1993 yılında Refah Partisi Ermenek ilçe başkanlığı görevine seçildi. 1998 yılında parti kapatılıncaya kadar görevine devam etti. Akabinde Fazilet partisi ilçe yönetim kurulunda teşkilat başkanı olarak 1999 yılı sonuna kadar görev yaptı. 2005 yılı mart ayında Çanakkale ili, Çan ilçesi, Ak Parti ilçe teşkilatında görev aldı. 2009 yılına kadar bu göreve devam etti. Halen ”STK İmam Hatip Okulları Platformu” Çan İlçe Koordinatörlüğü görevini yürütmekte olan KOÇAK, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  ARZU BENDEŞ

  03.09.1982 tarihinde Çanakkale ili, Yenice İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hamdibey' de tamamladı. Lise öğrenimi Çan Lisesinde(Yabancı Dil Ağırlıklı ) tamamladı. Çukurova üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünü bitirdi.2005 yılında mezun olduktan sonra Madencilik sektöründe çeşitli alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.Evli ve iki çocuk annesidir. İleri seviyede İngilizce, orta derecede İtalyanca dilleri bilmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  MESUDE KAYA

  1961 yılında Ayvacık-Ahmetçe Köyü’nde doğdu. Ortaöğrenimini Çanakkale de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni 1985 yılında bitirdi. Bir müddet İstanbul’da eczane mesul müdürlüğü yaptı. 1991 yılından bu yana Çanakkale Merkez İlçesi’nde serbest eczacı olarak çalışıyor. Siyaset hayatına HAS parti de başlayıp Kadın kolları başkanlığı yaptı. Daha sonra AK Parti de siyasi hayatına devam eden KAYA, Evli ve 3 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  MEFAİL CEYHAN

  2014-2015 tarihleri arasında Biga ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2015 yılı seçimlerinde ilçe SKM başkanlığı görevini üstlendi 2015 yılında İl Gençlik Kolları Başkanı olarak seçildi. 2018 Yılına kadar görevine devam etti. 2018 Ocak ayında gerçeleştirilen 6. Olağan İl Kongresi ilie İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Ceyhan evlidir.