• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  ERGİN SEZEN

  Çanakkale 23.07.1970 doğumludur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Lapseki’de okudu. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Çanakkale’ de 1997 yılından beri serbest avukat olarak çalışmaktadır. Diş hekimi Arzu UYGUN SEZEN ile evlidir. Biri erkek ve biri kız iki evladı vardır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  HÜSEYİN BABACANOĞLU

  26 Yıllık Devlet memuriyetini öğretmenlik ve idarecilik görevleriyle tamamladıktan sonra, AK Parti'de 2 dönem Merkez İlçe Tanıtım ve Medya Başkanlığı, 1 Dönem İl Genel Meclis Üyeliği ve Grup Başkan Vekilliği görevini yürüttü.2015 Ağustos Ayında Merkez İlçe Başkanı olarak atanan BABACANOĞLU, 2018 Yılında gerçekleştirilen 6. Olağan Çanakkale İl Kongresi ile İl Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  MUSTAFA ÇELİK

  1996 Yılında İtalyan mutfağında eğitim alarak, iş hayatına başladı.Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra cafe-restourant işletmeciliği yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  ŞERAFETTİN UYANIK

  01.09.1980 Siirt, Kurtalan doğumludur. 1988-1993 ilköğretim Okulu, 1997-2000 Siirt Eğitim Araçları Donatım Merkezi Ortaöğretimi açıktan okudu. 1997-2000 Siirt Kurtalan Uluköy 3 yıl köy koruculuğu yaptı. Silahlı kuvvetlerde 2000-2001 askerlik sonrası 2002 de Çanakkale’ye yerleşip ailesi ile birlikte aile şirketini kurdu. 2016-2018 Yılları arasında İl Yönetim Kurulunda görev aldı. 2010 da kendi firmasını kurup Yunus Emre İnşaat firması olarak 6 yıldır Müteahhitlik yapmaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  SAİME AYDOĞAN

  SAİME AYDOĞAN 1982 Yılında Sivas, Yıldızeli doğumludur. Çanakkale İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. Kuruluşundan bugüne; Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, İl Kadın Kollarında Başkan yardımcılığı, İl Ana Kademe Yönetim Kurulunda Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve İl Sekreterliği görevlerini yürütmüştür. 09 Şubat 2015 tarihinde gerçekleştirilen 4. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi ile 2018 Yılına kadar İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmıştır. 2018 Yılında gerçekleştirilen 6. Olağan İl Kongresi ile İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen AYDOĞAN, Ticaret hayatını Çanakkale’de Açık Hava Reklamcılığı ile ilgili olan aile şirketinde faaliyet yaparak sürdürmektedir. Evli iki çocuk annesi olan AYDOĞAN; Çanakkale Bir Dokunuş Bin Düş Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak ta sosyal alanda hizmet vermeye devam etmektedir

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  MURAT YAHYA SEZGİN

  1976 İstanbul doğumludur. İlköğrenimini Ezine İlçesi Gazi İlkokulu’nda tamamladı. Orta ve Lise öğrenimini İstanbul Beylerbeyi Hacı Sabancı Lisesi’nde tamamladı. 2003 yılında Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi (ÇÖMÜ) İnşaat Bölümünden mezun oldu. 1999-2001 yılları arasında İstanbul Çengelköy’de daha önceden değişik kademelerinde görev yaptığı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 2003-2005 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çanakkale İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2011 – 2014 yılları arasında MHP Çanakkale İl Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2014 Yılında Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi parti politikalarını doğru bulmadığı için partisinden istifa etti. AK Partiye üye oldu. Halen AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Kendine ait Mimarlık-Mühendislik hizmeti veren firmasında da proje işleri ile meşgul olmaktadır. Evli olan SEZGİN, bir erkek, bir kız iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  AYHAN ÇETİN

  "1956 Eceabat-Bigalı Köyünde doğdu.1978 yılında eğitim enstitüsünden mezun oldu. Öğretmenlik görevine Giresun ilinde başladı. Erzincan kısa dönem askerlik görevi, Kahramanmaraş, Ankara, Bursa illerinde öğretmenlik ve okul müdürlükleri görevi yaptı. 1996 yılında 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. İlimizde Eceabat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Merkez Ortaokulu(ilköğretim)Müdürlüğü görevinde bulunurken 2004 yılında emekli oldu. 2004 yılından buyana ailesine ait, Özel Ayyıldız M.T.S.K.İnş. San.Tic. Ltd. Şirketinin, şirket ve sürücü kursu müdürlüğünü yapmaktadır. Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır. Eşi ev hanımıdır. Büyük oğlu,Truva Yapı Denetim Şirketi’nin müdürlüğünü yapmaktadır(5 yıllık inşaat mühendisidir).Aynı zamanda partimiz gençlik kolları yerel yönetimler başkanıdır. Küçük oğlu halen eğitimine devam etmektedir. Sosyal Faaliyetlerim:2000 yılında Türk Eğitimsen Sendika üyesi iken 2004 yılında emekli oldu. -2007 yılında Sürücü Kursları Çanakkale Derneği Kuruculuğu, -2010 yılında Bursa Sürücü Kursları Derneği Üyeliği, -2010 yılında Sürücü Kursları Ankara Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, -2012 yılında Ege Bölgesi Sürücü Kursları Derneği Üyeliği, -2012 yılı Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, -Halen, Ç.T.S.O.20 No’lu Komite Üyeliği,aynı zamanda,Ç.T.S.O. meclis üyesidir, -Halen Çanakkale Yeşilay Derneği İl Temsilciliği görevini sürdürmektedir. Siyasete faal olarak, 2012 Yılında AK Parti Çanakkale İl Başkanlığının 4. Olağan Kongresi ile başlamıştır. Yerel seçimlerde Ezine İlçe Sorumlusu olarak görevlendirilmiştir. 2014 Yılında Yapılan 5. Olağan Kongre ile yönetime tekrar seçilmiş olan ÇETİN, Yerel yönetimler Başkanlığı görevini yürütmüştür. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde SKM Başkanlığı görevini ifa etmiştir. 2018 Yılında gerçekleştirilen 6. Olağan İl Kongresi sonrası partimiz adına çalışmalarına Yerel Yönetimler Başkanı olarak devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  GÜRSEL POLAT

  01.01.1960 yılında Erzurum İli Uzundere ilçesinde doğdu. İlköğretimini Uzundere İlçesinde tamamladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Değişik illerde Özel Sektörde Elektrik Altyapı İşleri yapmaya başlamıştır. 1983 - 1986 yılları arasında Anavatan Partisi Uzundere İlçe Teşkilatında çeşitli görevler yürütmüştür. 1995 yılında işleri dolayısıyla geldiği Çanakkale’de İkamet etmeye başlamıştır. 1995-2000 yılları arasında Anavatan Partisi Biga ilçe Teşkilatında siyaset hayatına devam etmiştir. 2005 yılında Ak Parti üyesi olmuştur. 2011 yılından itibaren Ak Parti İl Yönetiminde çeşitli görevler üstlenmiştir. Çanakkale ENSAR Vakfı Kurucu Üyeliği, Çanakkale Erzurumlular Derneği Yönetim Kurulunda Görev yapmakta ve halen Ak Parti İl yönetiminde görevine devam etmektedir. İş hayatına; Aile Şirketi olan ve Elektrik Altyapı işleri yapan firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüterek devam etmektedir. Üç Çocuk babası olup Halen Çanakkale’de yaşamaktadır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  SEYFİ BULUT

  01 /06 /1973 Bayramiç Karaköy Köyü doğumludur. İlkokulu köyde, Ortaokul ve Lise eğitimini Bayramiç İlçesinde tamamladı. 1999-2009 yılları arasında İstanbul'da ticaret ile uğraştı. 2014 ve 2016 Yılında AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı, bu görev süresi içerisinde Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti. Aktif olarak Çanakkale İnsani Yardım Derneği Kurucu Üyeliği, Ensar Vakfı Çanakkale Şubesi Kurucu Üyeliği ve aynı zamanda Şube Başkan Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Ensar kitap Kırtasiye'de Koordinatörlük yapmakta olan Seyfi BULUT, Evli iki kız çocuk babası olup, aynı zamanda ÇOMÜ Meslek Yüksek Okulu'nda eğitimine devam etmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  ERHAN KABASAKAL

  01.09.1966 TARİHİNDE ÇANAKKALE'DE DOĞDU. İLKOKULU MERKEZE BAĞLI AKÇAPINAR KÖYÜNDE, ORTA VE LİSE TAHSİLİNİ ÇANAKKALE MERKEZDE TAMAMLADI. 1990 YILINDA MARMARA ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İKTİSAT BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİ. 1993 -2009 YILLARI ARASINDA MERKEZİ İZMİRDE KURULU TARİŞ - TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİKLERİNDE MUHASEBECİ, SİSTEM ARAŞTIRMA BÜTÇE FİNANSMAN MÜDÜR YARDIMCILIĞI VE BİRLİKLER MÜFETTİŞİ OLARAK GÖREV YAPTI. 12/2009 YILINDA MÜFETTİŞLİK MESLEĞİNDEN AYRILIP ÇANAKKALE'YE DÖNEREK SERBEST MUHASEBECİ VE MALİ MÜŞAVİRLİK BÜROSUNU KURDU. 2016 YILINDAN İTİBAREN KAMU GÖZETİM KURUMUNCA BAĞIMSIZ DENETÇİ OLARAK YETKİLENDİRİLDİ. HALEN SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK YAPMAKTA OLUP, EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIDIR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  MEHMET KOLÇAK

  1974 Erzurum İli İspir İlçesi doğumludur. Baba mesleği dolayısıyla Çanakkale'ye yerleşmiştir. İlk, Orta ve Lise eğitimini Çanakkale'de tamamlamıştır. Halen Çanakkal'de ticaret hayatına devam eden KOLÇAK, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  EMRE ÜNER ONGU

  10.10.1977 TARİHİNDE EZİNE İLÇESİNE BAĞLI GEYİKLİ BELDEDİ'NDE DÜNYAYA GELDİ. 1999 YILINDA MARMARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLDU. 2000 YILINDAN BU YANA AVUKATLIK YAPAN EMRE ÜNER ONGU. EVLİ VE 1 ERKEK ÇOCUK ANNESİDİR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  MESUDE KAYA

  1961 yılında Ayvacık-Ahmetçe Köyü’nde doğdu. Ortaöğrenimini Çanakkale de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni 1985 yılında bitirdi. Bir müddet İstanbul’da eczane mesul müdürlüğü yaptı. 1991 yılından bu yana Çanakkale Merkez İlçesi’nde serbest eczacı olarak çalışıyor. Siyaset hayatına HAS parti de başlayıp Kadın kolları başkanlığı yaptı. Daha sonra AK Parti de siyasi hayatına devam eden KAYA, Evli ve 3 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  HÜSNÜ ÇETİN DURGUT

  Çanakkale 27.07.1976 doğumludur .İlk orta ve liseyi Çanakkale'de okudu . 1998 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Bölümü'nden mezun oldu.Ak Parti'de 1 dönem Tanıtım ve Medya başkanlığı 1 dönem Dış İlişkiler Başkanlığı görevlerini yürüttü.2018 Yılında gerçekleştirilen 6. Olağan İl Kongresi ile İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen DURGUT, Ticaret hayatını Boğaziçi Yapı İnşaat ve Kale Bayisi olarak devam ettirmaktedir.Evli, biri erkek biri kız iki çoçuk babasıdır.